Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Podhale – w poszukiwaniu autentyczności

Podhale – w poszukiwaniu autentyczności
📅 Data: czwartek, 27 listopada 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW
oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
zapraszają na spotkanie

Podhale – w poszukiwaniu autentyczności

Podhale w potocznym myśleniu jawi się jako ostoja rodzimych tradycji i ludowej autentyczności. Mit Podhala, tworzony przez ponad dwieście lat, z powodzeniem funkcjonuje do dziś – uwierzyli w niego nawet sami Podhalanie. W jakich formach i kontekstach pojawiają się współcześnie elementy góralskich tradycji? Jakie znaczenia przypisują im górale? Jak w związku z tym można postrzegać i rozumieć pojęcie autentyczności? Między innymi o tym będą dyskutować autorzy książki "Co słychać na Podhalu. Tradycja we współczesności".

Gośćmi spotkania będą:
Maria Małanicz-Przybylska – antropolożka i muzykolożka, doktorantka w IEiAK UW
Prof. Anna Malewska-Szałygin – dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego
oraz autorzy publikacji: Paulina Truszczyńska, Urszula Klimut, Michał Szlachciak, Anna Chowaniec, Alan Kozłowski, Maciej Mętrak, Magdalena Czarnecka

Spotkanie będzie połączone z promocją książki pod redakcją Marii Małanicz-Przybylskiej Co słychać na Podhalu. Tradycja we współczesności, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2014. Będzie również możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie 23,20 zł.

Maria Małanicz-Przybylska – antropolożka i muzykolożka, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Zajmuje się antropologicznym badaniem współczesnego funkcjonowania tradycji muzycznych na Podhalu. W latach 2011-2013 prowadziła grupę laboratoryjną Nowoczesność i tradycja w kulturze współczesnych mieszkańców Podhala.

Prof. Anna Malewska-Szałygin – jest dyrektorem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadziła badania z zakresu antropologii państwa i władzy, kształtowania się postaw obywatelskich, lokalnej wiedzy potocznej czy świadomości historycznej, wpływu mediów na lokalną wiedzę o polityce, m.in. w ramach projektów Etnopolitologia – lokalne wyobrażenia o władzy i państwie oraz Etnografia odbioru przekazu medialnego a wiedza potoczna. Od lat jednym z głównych terenów jest badań jest Podhale.

Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧