Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmów krótkometrażowych, dokumentów oraz remiksów - POLSKA DOC

Pokaz filmów krótkometrażowych, dokumentów oraz remiksów - POLSKA DOC
📅 Data: czwartek, 11 września 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza na pokaz filmów krótkometrażowych, dokumentów oraz remiksów zrealizowanych przez młodych twórców z Polski i Europy.

cz 2. POLSKA DOC
11 września (czwartek), godz 20.30

Polska.doc to cykl intermedialnych spotkań dla młodych twórców i początkujących animatorów kultury (18-30 lat) zainteresowanych filmem i fotografią. Pod okiem profesjonalistów, uczestnicy doskonalili swoje umiejętności z obszaru filmu i fotografii oraz rozwijali autorskie projekt fotograficzny lub filmowy. Łącznie powstało ich blisko 40, w ramach cyklu prezentujemy 4 z nich.


„Aldona” reż. Iwo Kondefer
Film opowiada o Aldonie Plewińskiej – silnej, młodej dziewczynie ze Śląska, o mocnym charakterze i ironicznym spojrzeniu na rzeczywistość. Aldona jest niepełnosprawna – urodziła się bez rąk i nogi. Mimo to próbuje zrealizować swoje marzenie o karierze. Film powstał pod opieką artystyczną Jolanty Dylewskiej w ramach projektu 1na1 Mistrz i Uczeń (link do link ) oraz dzięki Stypendium Spółdzielni Młodych Twórców (link do link.

„Trzy Głosy” reż. Michalina Musielak
Kim jest „żyd”? Co to jest „być żydem”? Czy jest coś takiego jak żydowskość? Trzy Polki, w rożnym wieku. Młoda Michal, która wraca do Izraela by odbyć służbę wojskową. Hanka, emigrantka w czasach PRLu, mieszkanka wyspy w Nowym Yorku, pracuję zajmując się starszymi żydami. Pani Krysia, mieszkająca w mazowieckiej wsi, gdzie pamięta sąsiadujące miasteczko jako całkiem żydowski świat. Opowieść o nich, o ich subiektywnych punktach widzenia i o tym czy jest coś takiego jak „bycie żydem”. O tym czym jest tożsamość. Film powstał w ramach projektu Polska.doc (link: link

„Zawodzie Zajezdnia” reż. Beata Rakoczy
Historia kobiet pracujących jako motornicze nocnych tramwajów w stolicy Śląska. Poetycka opowieść o mieście, o tym co odbija się w szybie nocnego tramwaju, mozaika charakterów, przeplatana wezwaniami w eterze kolejowej radiostacji. Wszystkie historie łączą się w dyspozytorni. Kiedy „nockę” ma pani Ewa – dyspozytorka z ponad dwudziestoletnim stażem - mała budka zaczyna tętnić życiem...

"Praca,spokój,stabilizacja" , reż Jan Mencwel
Film opowiada o jedynym w Polsce Muzeum PGR, założonym kilka lat temu przez mieszkańców wsi Bolegorzyn.
Byli pracownicy PGR-ów z całej Polski wysyłają do Bolegorzyna pamiątki, dokumenty, przyjeżdżają, by powspominać dawne czasy. Czy to tylko niewinna nostalgia, czy może wyraz rozczarowania dzisiejszą rzeczywistością? Jeśli tak, to za czym tęsknią mieszkańcy byłych PGR-ów? Czy czuje się tu nadal skutki decyzji o likwidacji wielkich państwowych gospodarstw, podjętą w latach transformacji?
Film powstał dzięki Stypendium Spółdzielni Młodych Twórców (link do link.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę