Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - 10 sierpnia

Zielony Jazdów - 10 sierpnia
📅 Data: niedziela, 10 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zielony Jazdów, ul Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek

Weekend 7

Niedziela, 10 sierpnia

11.00 – 18.00 Targi Tere-Fere

Program:
11.00 – 18.00 "Dziecko w centrum" - historia literatury szwedzkiej dla dzieci
Najnowsza wystawa Ambasady Szwecji poświęcona jest tamtejszej literaturze dziecięcej. Literatura ta, niegdyś kojarzona głównie z Astrid Lindgren, przez lata wzbogaciła się o wiele nowych, intrygujących nazwisk.

11.00 – 18.00 Moje Muzeum Książki Dziecięcej
Była już Panna Kreseczka i Pan Motorek. Był też Leonek i Lew, było i Tere-Fere. To jednak nie koniec. To dopiero początek! Podczas festiwalu, spośród starannie wyselekcjonowanych tytułów przez Muzeum Książki Dziecięcej, wybierzemy te, które ukażą się jako kolejne. Do dzieła!

11.00 – 18.00 Najdłuższy wiersz świata
Czas na rekord! Pani Wanda Chotomska rozpoczęła, my dokończymy. Razem napiszemy najdłuższy wiersz: każdy będzie mógł podejść i dopisać swój własny wers. Trzeba tylko pamiętać o jednym: musi się rymować!

11.00 Warsztaty "Eksperymentuj!"
Warsztaty ogólnorozwojowe z Wojciechem Mikołuszko. Mamo, tato, a dlaczego ryby nie zamarzają pod lodem? I czym parzą pokrzywy? Wojciech Mikołuszko pokaże, że eksperymentować nie tylko można, ale i trzeba, by zrozumieć świat.
Grupa wiekowa: 5+lat z rodzicami, obowiązują zapisy

12.00 – 13.00 Warsztaty "Drzewo spełniające życzenia"
Tosia z mamą uwielbiają razem spędzać czas, rozmawiać o przyjaźni, miłości. Czasem jednak łatwiej swoje przemyślenia przekazać w formie baśni. Wokół drzewa, które spełnia marzenia, wytworzy się magiczna, rodzinna atmosfera…
Grupa wiekowa: 4+ lata, obowiązują zapisy

13.00 Warsztaty “Eksperymentuj!”
Warsztaty ogólnorozwojowe z Wojciechem MIkołuszko. Mamo, tato, a dlaczego ryby nie zamarzają pod lodem? I czym parzą pokrzywy? Wojciech Mikołuszko pokaże, że eksperymentować nie tylko można, ale i trzeba, by zrozumieć świat.
Grupa wiekowa: 5+ lat z rodzicami, obowiązują zapisy

14.00 Warsztaty "Dawno, dawno temu…" - storytelling w praktyce
"Once upon a time…(Dawno, dawno temu..)", czyli jak opowiadać o angielskich księżniczkach, rycerzach, smokach. I nie tylko!
Grupa wiekowa: 8-9 lat

14.00 Warsztaty z Agatą Królak
O tym, że kreska, kółko czy kwadrat mogą mieć większe znaczenie niż nam się wydaje. Z prostych znaków i symboli powstanie alfabet, a potem… to już zależy od Waszej wyobraźni!
Grupa wiekowa: 6+ lat, obowiązują zapisy

15.00 Warsztaty z Olgą Wróbel
Nasi bohaterowie nie chodzą w różowych szpilkach ani nie prężą muskułów. Nasi bohaterowie, podobnie jak Tytus, najpopularniejszy bohater polskiego komiksu, powstaną z plamy i naszej wyobraźni.
Grupa wiekowa: 5+ lat, obowiązują zapisy

16.00 Spotkanie "Amazonia prawdziwa"
Krzysztof Petek, podróżnik, dziennikarz, autor "Zaklęcie dla Golema. Praga", w rozmowie z Jackiem Pałkiewiczem opowie o swych przygodach w dalekiej Amazonii.

17.00 Spotkanie "Co czytali sobie kiedy byli mali?"
Ewa Świerzewska, autorka książki o pierwszych, najważniejszych książkach znanych Polek i Polaków, opowie o tym, jak ważne jest czytanie dzieciom. Jak powiedział Albert Einstein: "Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były zdolne i inteligentne, opowiadajcie im bajki. Jeżeli chcecie, by były genialne, opowiadajcie im więcej bajek".



11.00 – 18.00 Targowisko. Różyc Bazaristan

Instalacja artystyczna Aleksandry Wasilkowskiej "Różyc Bazaristan" polega na przeniesieniu zabudowy powojennych kiosków handlowych z legendarnego Bazaru Różyckiego. Fragment istniejącego targowiska zrekonstruowany na osi Zamku Ujazdowskiego nawiązuje do średniowiecznej relacji Zamku i Podgrodzia, w której Zamki obrastały usługami i drobnym handlem. Spontanicznie rozwijająca się architektura podgrodzia to zalążek współczesnego miasta. Instalacja przed wejściem do Zamku jest zapowiedzią projektu Wasilkowskiej pokazywanego w ramach równolegle toczącej się wystawy SLOW FUTURE.

Tego dnia będą u nas mi.in. Sumowa kraina, Kocham Oliwe, Fancy Folk, Rudej Gotowanie - wegańskie pasty kanapkowe, pasztety i chutneye wytrawne, Fur Fur, Cytrynowe Krolowe, Dobra Szama - masła orzechowe, Pieczywo, Pan Ziółko, Gospodarstwo Rolne Ludwik Majlert.



11.30 – 13.00 Śniadania Literackie Zielonego Jazdowa. Warsztaty z bliskiego kontaktu z książką - Kolacje Literackie, Pępek Sztuki oraz Instalacje Art Bistro


Prowadzenie: Natalia Malek, Anna Roszman
Lektura: Alain Mabanckou, "Black bazar", fragm.

Klub czytelniczy Kolacje Literackie, księgarnia Pępek Sztuki oraz Art Bistro Instalacje zapraszają na cykl spotkań z literaturą Śniadania Literackie Zielonego Jazdowa. Warsztaty z bliskiego kontaktu z książką w ramach III edycji Zielonego Jazdowa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Podążając za tematem tegorocznej odsłony projektu "ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek", przyjrzymy się na warsztatach, w jaki sposób polska i światowa literatura mierzy się z problemami ekologii i ekonomii. Wychodząc z założenia, że literatura to często laboratorium społeczne, zbadamy różne modele współistnienia gatunków, jakie zostały przez nią stworzone. Otwierając Zielony Jazdów na nową dziedzinę sztuki, postaramy się sprawdzić, jaki potencjał wyzwala w czytelnikach krytyczna lektura nawet krótkich form literackich. Czytając "z bliska" wybrane opowiadania i fragmenty, zapytamy, na ile literatura inspiruje sprzeciw wobec nowych form kolonializmu, przemocy oraz wykluczenia ekonomicznego, nadmiernej eksploatacji przyrody czy konsumpcjonizmu. Będziemy też pytać o skomplikowane relacje między płciami i gatunkami oraz nierówności między umownym centrum a peryferiami. Te założenia chcemy realizować w formie swobodnej wymiany myśli między uczestnikami niedzielnego cyklu. Pamiętając o wspólnej etymologii ekonomii i ekologii (gr. oikos, czyli "dom"), postaramy się o gościnną, domową atmosferę śniadań.

Zeskanowane teksty lektur rozsyłamy zainteresowanym pocztą elektroniczną.
Teksty można otrzymać, pisząc na adres e-mail: bliskoksiazki@gmail.com




12.00 – 13.00 Warsztaty teatralne dla dzieci "Teatranki - Teatr Naturalny. Natura teatralna"

Prowadzenie: Justyna Czarnota i Zofia Wronka

ZAŁÓŻMY RAZEM SPÓŁDZIELNIĘ
Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność a czasem jest tak stresująco, że biznesmeni obgryzają paznokcie albo krzyczą na pracowników! A jak my poradzilibyśmy sobie z takim zadaniem? A gdyby tak założyć ogromne przedsiębiorstwo – na przykład Spółdzielnię Dzieci i Rodziców? Na jakich zasadach mogłaby działać i co mogłaby robić? Podczas warsztatów wspólnie ją powołamy!

Zapisy e-mail: bilety@instytut-teatralny.pl




14.00 – 17.00 Pilates + warsztaty tańca: Folk - poszukiwania nowego kroku

Prowadzenie: Irad Mazliah

Warsztaty z izraelskim choreografem i tancerzem, który od dwóch lat mieszka i pracuje w Polsce.
Aby zdefiniować i wzmocnić poczucie własnego ciała i ruchu, poprzez narzędzie jakim jest taniec będziemy próbować tworzyć nowe kroki, które uzupełni i wzbogaci nasz osobisty "bank ruchów". Podczas warsztatów stworzymy własny ludowy taniec. Warsztaty rozpoczną się godzinną rozgrzewką, w formie zajęć Pilates dla uczestników na różnych poziomach zaawansowania.

Warsztaty odbędą się na terenie parku.
Prosimy wziąć ze sobą wygodne ubrania, wodę, ręcznik, lekkie sportowe obuwie i matę.
W warsztatach może brać udział maksymalnie 15 osób.
Warsztaty tańca i ruchu, będą prowadzone w cyklu 4 spotkań po 3 godziny każdy.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację e-mail: zielonyjazdow@csw.art.pl

Irad Mazliah – choreograf, tancerz, dyrektor artystyczny. W 2004 roku ukończył kurs dla nauczycieli Pilatesu w Studiu BASI Pilates w Tel Awiwie. Od tego czasu jest czynnym instruktorem tej dyscypliny. Ukończył również Sadna Dance School w Izraelu, gdzie uczył się tańca klasycznego i współczesnego. W 2010 roku Polski Instytut w Izraelu przyznał Iradowi stypendium, które zapoczątkowało, rozwijającą się do tej pory, współpracę z polskim choreografem Rafałem Dziemidokiem. Ich wspólny spektakl został zaprezentowany w styczniu 2012 roku w Gdańsku i w warszawskim Instytucie Teatralnym. Od 2003 współpracuje jako tancerz i twórca z wieloma teatrami tańca w Izraelu. Zrealizował kilkanaście własnych spektakli w tym „Foreign work” w ramach Festiwalu Sztuki Contact Point 2011 dla Muzeum Izraela w Jerozolimie. Irad jest również pomysłodawcą i współtwórcą the Sadna Dance School w Haifie w Izraelu – profesjonalnego trzyletniego programu edukacji tancerzy i artystów sztuk performatywnych. W latach 2011- 2012 obejmował stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu Tańca Intimadance, organizowanego przez Teatr Tmuna w Tel Avivie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę