Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - 2 sierpnia

Zielony Jazdów - 2 sierpnia
📅 Data: sobota, 02 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zielony Jazdów, ul Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek

Weekend 6
1 – 3 sierpnia 2014

Sobota, 2 sierpnia

11.00 – 14.00 Pilates + warsztaty tańca: Folk - poszukiwania nowego kroku -

Prowadzenie: Irad Mazliah

Warsztaty z izraelskim choreografem i tancerzem, który od dwóch lat mieszka i pracuje w Polsce. Aby zdefiniować i wzmocnić poczucie własnego ciała i ruchu, poprzez narzędzie jakim jest taniec będziemy próbować tworzyć nowe kroki, które uzupełni i wzbogaci nasz osobisty "bank ruchów". Podczas warsztatów stworzymy własny ludowy taniec. Warsztaty rozpoczną się godzinną rozgrzewką, w formie zajęć Pilates, dla uczestników na różnych poziomach zaawansowania. Warsztaty odbędą się na terenie parku, prosimy wziąć ze sobą wygodne ubrania, wodę, ręcznik, lekkie sportowe obuwie i matę.
Warsztaty tańca i ruchu, będą prowadzone w cyklu 4 spotkań po 3 godziny każdy.

W warsztatach może brać udział maksymalnie 15 osób.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację e-mail: zielonyjazdow@csw.art.pl

Irad Mazliah – choreograf, tancerz, dyrektor artystyczny. W 2004 roku ukończył kurs dla nauczycieli Pilatesu w Studiu BASI Pilates w Tel Awiwie. Od tego czasu jest czynnym instruktorem tej dyscypliny. Ukończył również Sadna Dance School w Izraelu, gdzie uczył się tańca klasycznego i współczesnego. W 2010 roku Polski Instytut w Izraelu przyznał Iradowi stypendium, które zapoczątkowało, rozwijającą się do tej pory, współpracę z polskim choreografem Rafałem Dziemidokiem. Ich wspólny spektakl został zaprezentowany w styczniu 2012 roku w Gdańsku i w warszawskim Instytucie Teatralnym. Od 2003 współpracuje jako tancerz i twórca z wieloma teatrami tańca w Izraelu. Zrealizował kilkanaście własnych spektakli w tym „Foreign work” w ramach Festiwalu Sztuki Contact Point 2011 dla Muzeum Izraela w Jerozolimie. Irad jest również pomysłodawcą i współtwórcą the Sadna Dance School w Haifie w Izraelu – profesjonalnego trzyletniego programu edukacji tancerzy i artystów sztuk performatywnych. W latach 2011- 2012 obejmował stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu Tańca Intimadance, organizowanego przez Teatr Tmuna w Tel Avivie.

11.00 – 18.00 Targowisko. Różyc Bazaristan

Instalacja artystyczna Aleksandry Wasilkowskiej "Różyc Bazaristan" polega na przeniesieniu zabudowy powojennych kiosków handlowych z legendarnego Bazaru Różyckiego. Fragment istniejącego targowiska zrekonstruowany na osi Zamku Ujazdowskiego nawiązuje do średniowiecznej relacji Zamku i Podgrodzia, w której Zamki obrastały usługami i drobnym handlem. Spontanicznie rozwijająca się architektura podgrodzia to zalążek współczesnego miasta. Instalacja przed wejściem do Zamku jest zapowiedzią projektu Wasilkowskiej pokazywanego w ramach równolegle toczącej się wystawy SLOW FUTURE.

Tego dnia będą u nas mi.in. Sumowa kraina, Kocham Oliwe, Fancy Folk, Rudej Gotowanie - wegańskie pasty kanapkowe i pasztety, Elżbieta Obala - wędliny i pieczywo, Fur Fur, Bogusia Schubert - Cytrynowe Krolowe.

14.00 – 15.30 Warsztaty z Panną Kreseczką i Panem Motorkiem - warsztaty dla dzieci - zapowiedź Festiwalu Tere-Fere

Ahoj przygodo! Razem z książkowymi bohaterami serii "Muzeum Książki Dziecięcej poleca" - Panną Kreseczką i Panem Motorkiem Wandy Chotomskiej - wyruszymy w wir pirackich przygód. Przeniesiemy skarby, rozszyfrujemy tajemnicze hasła i zatańczymy do śpiewu syren. Jakie jeszcze przygody przygotował dla nas ocean? Sprawdźcie! Warsztaty przygotowane przez Wyspę dzieci i wydawnictwo MUZA SA. Warsztaty są zapowiedzią festiwalu Tere-Fere, który odbędzie już 8-10 sierpnia w trakcie trwania Zielonego Jazdowa.

Liczba miejsc ograniczona, grupy około 20 osobowe.
Warsztaty dla dzieci w wieku 5+ lat
Zapisy e-mail: terefere@muza.com.pl

14.00 – 16.00 Warsztat historyczno-manualny: Warszawa hybrydyczna - Miejsce Spotkań Warszawa

Prowadzenie: Katarzyna Krzywicka i Anna Baca

Kto zawdzięcza życie schodom do Zamku Ujazdowskiego? Co łączy Jana III Sobieskiego z Haliną Skibniewską i osiedlem Szwoleżerów? Jak wille zmieniały się w ambasady? Te i inne zagadki rozwiążemy podczas zwiedzania okolic Jazdowa. Będziemy też rejestrować miejskie doświadczenia i układać je w kolaż. Pomożemy swojej pamięci porządkując narracje we własnoręcznie wykonanym katalogu.
Spotykamy się pod wejściem do CSW Zamek Ujazdowski.
Obowiązują zapisy oraz punktualność.

Katarzyna Krzywicka – historyczka sztuki, wieloletnia edukatorka Muzeum Pałacu Króla Jana w Wilanowie. Nadal prowadzi wiele kreatywnych warsztatów w różnych warszawskich instytucjach kultury. Obecnie pracuje w służbach konserwatorskich. W wolnych chwilach dzieli się wiedzą o Warszawie.

Agata Baca – współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jako edukatorka i historyczka sztuki. Interesuje się dizajnem oraz najnowszymi trendami na rynku sztuki. Wykonane na warsztatach kostiumy będą z pewnością nie tylko stylowa, ale i praktyczne.

Zapisy e-mail: kontakt@miejscespotkan.waw.pl

16.00 – 18.00 Warsztaty designersko-kulinarne: Koniec języka za przewodnika. Food speed dating - Kolektyw Kipi Kasza

Prowadzenie: Gocha Masłowska

Piknik rozłożony na relacjach międzyludzkich, gdzie głównym daniem będzie rozmowa, wymiana doświadczeń i przepisów kulinarnych.
W czasie warsztatu za pomocą jedzenia będziemy łączyć, mieszać i miksować – nie tylko piknikowe potrawy, ale ludzi. Będziemy wspólnie szukać kreatywnych połączeń form i smaków, budować smaczne i estetyczne kompozycje z prostych składników. Wszystkie chwyty dozwolone!

Zapisy e-mail: kolektywkipikasza@gmail.com

Kolektyw Kipi Kasza to praktyczno-techniczny projekt kulinarny i artystyczny. Grupa składa się z czterech dziewczyn, specjalizujących się w różnych dziedzinach twórczych, które nie chcą zamykać się w żadnej z nich na stałe. Na warsztatach KIPI KASZY teoria uzupełnia praktykę, sztuka kulinarna spotyka się z designem, gotowanie jest projektowaniem, a twórczość literacka, czy wykład dietetyczny łączy się z jedzeniem i performancem. Kipi Kasza wypływa z garnka, wciąż szuka inspiracji, łączy składniki, miesza smaki.
Grupa warsztatowa założona przez Martę Jagniewską, do której dołączyły: Agata Elsner - Szpagata (aktorka, dietetyczka) oraz designerki: Zuzanna Sitkowska i Gocha Masłowska.

19.00 – 20.30 Debata i warsztaty: Weekend z Postturystą: Z kamerą wśród ludzi

Prowadzenie: Marysia Złonkiewicz, Paweł Cywiński

Wyrażenie "Pics or it didn’t happen" ma się znakomicie także w fotografowaniu wakacyjnym. Fotografowanie stało się nieodłączną częścią naszych wakacji. Zdjęcia, których elementem jest malowniczy tubylec, wydają się być najchętniej robione przez podróżników. W ramach wykładu zapraszamy na pokaz doskonałego filmu dokumentalnego "Z kamerą wśród ludzi" oraz niekontrolowaną dyskusję Marysi Złonkiewicz i Pawła Cywińskiego z widownią na temat relacji turysta-mieszkaniec i roli fotografii w podróży. Spróbujemy zmierzyć się z etycznym problemem fotografowania ludzi. Zastanowimy się, co zrobić, by fotografowani ludzie nie byli jedynie częścią krajobrazu, widokiem czy ciekawostką, by nadać im podmiotowość. Czy wprowadzenie rozwiązania ekonomicznego spowoduje upodmiotowiewnie relacji między fotografującym a fotografowanym? Dowiemy się, jak wygląda fotosafari z perspektywy turystki z Holandii oraz kobiety z fotografowanej grupy etnicznej Mursi z południowej Etiopii. Co traci a co zyskuje każda ze stron tego międzykulturowego spotkania w imię turystyki?

Marysia Złonkiewicz – trenerka, bałkanistka, kulturoznawczyni, teoretyczka turystyki, podróżniczka.

Paweł Cywiński – orientalista, kulturoznawca, geograf. Publicysta i redaktor działu Poza Europą w Magazynie Kontakt.

21.00 – 22.00 Koncert: Kapital

Kapital – spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach. Zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach bydgosko-toruńsko-poznańskiej grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. W sierpniu 2013 nagrali w Borach Tucholskich materiał na pierwszy album Kapital, wydany przez wydawnictwo Bocian Records (marzec 2014) i na kasecie przez Sangoplasmo Records (kwiecień 2014) z dwoma remixami autorstwa Michała Kupicza. Duet Kapital grał kilka tras koncertowych w Polsce i występował na festiwalach: LDZ Festival w Łodzi (2013), Green Zoo Festival w Krakowie (2013), Restytucje w CKiS "Wieża Ciśnień" w Koninie (2014) i Unsound Festival New York (2014).

22.00 – 02.00 "Tańcowała Igła z Płytką": Ziarek (trąbka) + Envee

Maciej Goliński aka Envee od lat znany jest z eklektycznych setów dalekich od komercyjnych brzmień, w których miesza się muzyka afrykańska, brazylijska, tradycje kubańskie i portorykańskie, aż po nowojorskie disco i hip–hop.

Piotr Ziarkiewicz aka Ziarek gra trąbce.

22.00 – 23.30 Pokaz filmu: "Pirania II: Latający mordercy" / "Piranha Part Two: The Spawning", reż. James Cameron i Ovidio G. Assonitis, Holandia/ USA/ Włochy 1981, 84 min.

James Cameron, reżyser najbardziej kasowych filmów w historii, trochę wstydzi się niechlubnych początków. Dlatego za oficjalny debiut twórcy "Avarata" i "Titanica" uchodzi zazwyczaj "Terminator" z 1984 roku. Jednak przed widzami KINA.LATA nie ukryje się fakt, że pierwszym filmem Camerona była nakręcona trzy lata wcześniej w stajni Rogera Cormana "Pirania 2". Krwiożercze piranie atakujące plażowiczów dostały skrzydeł, więc już nikt nie jest wstanie ukryć się przed rybimi mordercami. Sequel słynnej "Piranii" Joe Dantego jeszcze bardziej przesuwa granice w stronę kiczu i absurdu, chociaż uważni kinomani dostrzega też początki stylu i wizualnej wyobraźni Camerona, widocznej w pełni chociażby w drugiej części "Obcego". Bez wątpienia to najlepszy film o latających piraniach jaki kiedykolwiek powstał.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧